Нема на залиха

Новогодишни чорапи

Новогодишни чорапи од бамбус со ирвас и сијалички

Дали знаете зошто бамбусовите чорапи се добри за животната средина? Бамбусот е неверојатен вид трева што расте екстремно брзо, нема потреба од наводнување, апсорбира јаглерод диоксид произведувајќи повеќе кислород од дрвјата, а исто така спречува ерозија на почвата, што е чест ефект на одгледување други култури.

Зошто вашите стапала ги сакаат нашите бамбусови чорапи? Прво, затоа што предивото од бамбус има природни антибактериски својства кои ги намалуваат непријатните мириси, и второ – затоа што бамбусот има одлични својства на апсорпција, благодарение на што вашите стапала ќе останат суви дури и во жешките летни денови!

Направени за да ви го разубават денот!

Состав: 82% Бамбус, 17% Полиамид, 1% Еластин

  • Рачно плетење
  • Комфорен ластик
  • Меки и пријатни на допир
  • Зацврснати пета и прсти
  • Антибактериска заштита

390 ден

Out of stock